MC78L12ACPRMG
DigiKeyn tuotenumero
MC78L12ACPRMGOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MC78L12ACPRMGOSTB-ND - Teippi ja rasia (TB)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MC78L12ACPRMG
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92
Valmistajan vakio toimitusaika
8 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA TO-92 (TO-226)
EDA/CAD-mallit
MC78L12ACPRMG -mallit
Virta - lepovirta (Iq)
6.5 mA
Pakkaustapa
Cut Tape (CT)
Teippi ja rasia (TB)
PSRR
42dB (120Hz)
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Pakkaus / kotelo
TO-226-3, TO-92-3 pitkä runko, muotoillut jalat
Tulojännite (maks.)
35V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V