MC78L12ACPRMG | |
|---|---|
Valmistaja | |
Valmistajan tuotenumero | MC78L12ACPRMG |
Kuvaus | IC REG LINEAR 12V 100MA TO92 |
Valmistajan vakio toimitusaika | 8 viikkoa |
Asiakkaan referenssi | |
Tarkka kuvaus | PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA TO-92 (TO-226) |
Tekniset tiedot | Tekniset tiedot |
EDA/CAD-mallit | MC78L12ACPRMG -mallit |
Kategoria | Lähtövirta |
Valm. | Virta - lepovirta (Iq) 6.5 mA |
Pakkaustapa Cut Tape (CT) Teippi ja rasia (TB) | PSRR 42dB (120Hz) |
Osan tila Aktiivinen | Suojausominaisuudet Ylikuumeneminen, Oikosulku |
Lähdön konfiguraatio | Toimintalämpötila 0°C – 125°C |
Lähdön tyyppi | Asennustyyppi Läpivientiaukko |
Regulaattorien lukumäärä 1 | Pakkaus / kotelo TO-226-3, TO-92-3 pitkä runko, muotoillut jalat |
Tulojännite (maks.) 35V | Valmistajan laitepakkaus TO-92 (TO-226) |
Jännite - lähtö (min./kiinteä) 12V | Päätuotenumero |