MC78L12ABDR2G
DigiKeyn tuotenumero
MC78L12ABDR2GOSTR-ND - Rullattu teippi (TR)
MC78L12ABDR2GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MC78L12ABDR2GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MC78L12ABDR2G
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 100MA 8-SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
14 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA 8-SOIC
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MC78L12ABDR2G -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
6.5 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
42dB (120Hz)
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
8-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)
Tulojännite (maks.)
35V
Valmistajan laitepakkaus
8-SOIC
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V