LP2950CDT-3.3G
DigiKeyn tuotenumero
LP2950CDT-3.3GOS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP2950CDT-3.3G
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 100MA DPAK
Valmistajan vakio toimitusaika
8 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA DPAK
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
LP2950CDT-3.3G -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
120 µA
Pakkaustapa
Putki
Virta - syöttö (maks.)
12 mA
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
TO-252-3, DPAK (2 jalkaa + juotoskohta), SC-63
Tulojännite (maks.)
30V
Valmistajan laitepakkaus
DPAK
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Päätuotenumero
Jännitehäviö (maks.)
0,45V @ 100mA