FGY75T120SWD
DigiKeyn tuotenumero
488-FGY75T120SWD-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FGY75T120SWD
Kuvaus
IGBT FS 1200V 150A TO-247-3
Valmistajan vakio toimitusaika
14 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT Kenttäpysäytys 1200 V 150 A 503 W Läpivientiaukko TO-247-3
Kategoria
Kytkentäenergia
5mJ (päällä), 2,32mJ (pois päältä)
Hilan varaus
214 nC
Osan tila
Aktiivinen
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
42ns/171ns
Testitila
600V, 75A, 4,7Ohm, 15V
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
1200 V
Käänteinen elpymisaika (trr)
307 ns
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
150 A
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
300 A
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2V @ 15V, 75A
Teho - maksimi
503 W