FGY60T120SWD
DigiKeyn tuotenumero
488-FGY60T120SWD-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FGY60T120SWD
Kuvaus
IGBT FS 1200V 105A TO-247-3
Valmistajan vakio toimitusaika
19 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT Kenttäpysäytys 1200 V 105 A 635 W Läpivientiaukko TO-247-3
Kategoria
Kytkentäenergia
5,7mJ (päällä), 2,8mJ (pois päältä)
Hilan varaus
174 nC
Osan tila
Aktiivinen
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
28,8ns/153,6ns
Testitila
600V, 60A, 4,7Ohm, 15V
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
1200 V
Käänteinen elpymisaika (trr)
200 ns
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
105 A
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
240 A
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2V @ 15A, 60A
Teho - maksimi
635 W