FGY140T120SWD
DigiKeyn tuotenumero
488-FGY140T120SWD-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FGY140T120SWD
Kuvaus
IGBT FS 1200V 280A TO-247-3
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT Kenttäpysäytys 1200 V 280 A 1150 W Läpivientiaukko TO-247-3
Kategoria
Kytkentäenergia
4,7mJ (päällä), 2,3mJ (pois päältä)
Hilan varaus
415.4 nC
Osan tila
Aktiivinen
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
59,2ns/249,6ns
Testitila
600V, 140A, 4,7Ohm, 15V
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
1200 V
Käänteinen elpymisaika (trr)
307.3 ns
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
280 A
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
560 A
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2V @ 15V, 140A
Teho - maksimi
1150 W