FGY100T120SWD
DigiKeyn tuotenumero
488-FGY100T120SWD-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FGY100T120SWD
Kuvaus
IGBT FS 1200V 200A TO-247-3
Valmistajan vakio toimitusaika
19 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT Kenttäpysäytys 1200 V 200 A 866 W Läpivientiaukko TO-247-3
Kategoria
Kytkentäenergia
3,1mJ (päällä), 1,6mJ (pois päältä)
Valmistaja
onsemi
Tulon tyyppi
Standardi
Pakkaustapa
Putki
Hilan varaus
284 nC
Osan tila
Aktiivinen
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
46,4ns/209,6ns
IGBT-tyyppi
Kenttäpysäytys
Testitila
600V, 50A, 4,7Ohm, 15V
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
1200 V
Käänteinen elpymisaika (trr)
152 ns
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
200 A
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
400 A
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2V @ 15V, 100A
Pakkaus / kotelo
TO-247-3-muunnos
Teho - maksimi
866 W