FGH60N60SMD
DigiKeyn tuotenumero
FGH60N60SMD-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FGH60N60SMD
Kuvaus
IGBT FIELD STOP 600V 120A TO-247
Valmistajan vakio toimitusaika
13 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT Kenttäpysäytys 600 V 120 A 600 W Läpivientiaukko TO-247-3
Kategoria
Tulon tyyppi
Standardi
Valmistaja
onsemi
Hilan varaus
189 nC
Pakkaustapa
Putki
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
18ns/104ns
Osan tila
Aktiivinen
Testitila
400V, 60A, 3Ohm, 15V
IGBT-tyyppi
Kenttäpysäytys
Käänteinen elpymisaika (trr)
39 ns
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
600 V
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
120 A
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
180 A
Pakkaus / kotelo
TO-247-3
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,5V @ 15V, 60A
Valmistajan laitepakkaus
TO-247-3
Teho - maksimi
600 W