Z-15GQ55-B
DigiKeyn tuotenumero
Z8185-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
Z-15GQ55-B
Kuvaus
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
Valmistajan vakio toimitusaika
9 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kytkin SPDT Paneelikiinnitys
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
Z-15GQ55-B -mallit
Kategoria
Terminointityyppi
Kantaruuviliitin
Valmistaja
Omron Automation and Safety
Suojaus epäpuhtauksilta ja kosteudelta
IP62
Sarja
Käyttövoima
540gf
Pakkaustapa
Irtotavara
Vapautusvoima
114gf
Osan tila
Aktiivinen
Käyttöasento
0,859" (21,8mm)
Piiri
SPDT
Esiliike
0,071" (1,8mm)
Kytkimen toiminto
On-Mom
Differentiaalinen liike
0,002" (0,05mm)
Virtaluokitus (ampeeria)
15A (AC), 6A (DC)
Yliliike
0,217" (5,5mm)
Jänniteluokitus – AC
125 V
Mekaaninen käyttöikä
10000000 sykliä
Jänniteluokitus – DC
30 V
Sähköinen käyttöikä
500000 sykliä
Aktuaattorityyppi
Yliliikemäntä
Toimintalämpötila
-15°C – 80°C