MKL36Z128VLH4
DigiKeyn tuotenumero
MKL36Z128VLH4-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MKL36Z128VLH4
Kuvaus
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
16 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
ARM® Cortex®-M0+ Kinetis KL3 Mikrokontrollerit IC 32-bittinen 48MHz 128Kt (128K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MKL36Z128VLH4 -mallit
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
RAM-muistin koko
16K x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,71V – 3,6V
Osan tila
Aktiivinen
Datamuuntimet
A/D - 16bit; D/A - 12bit
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ydinprosessori
ARM® Cortex®-M0+
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C (TA)
Ytimen koko
32-bittinen
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
48MHz