LPC54608J512ET180E
DigiKeyn tuotenumero
568-13353-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LPC54608J512ET180E
Kuvaus
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 180TFBGA
Valmistajan vakio toimitusaika
16 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
ARM® Cortex®-M4 LPC546xx Mikrokontrollerit IC 32-bittinen 180MHz 512Kt (512K x 8) FLASH 180-TFBGA (12x12)
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
EEPROM:in koko
16K x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
RAM-muistin koko
200K x 8
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,71V – 3,6V
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 12x12b
Ydinprosessori
ARM® Cortex®-M4
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ytimen koko
32-bittinen
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C (TA)
Nopeus
180MHz