UVK2A471MHD
DigiKeyn tuotenumero
493-16112-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
UVK2A471MHD
Kuvaus
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
Valmistajan vakio toimitusaika
20 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
470 µF 100 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki 2000 tuntia @ 85°C
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
UVK2A471MHD -mallit
Kategoria
Polarisaatio
Polar
Valm.
Sovellukset
Sarja
Rippelivirta matalalla taajuudella
1 A @ 120 Hz
Pakkaustapa
Irtotavara
Rippelivirta korkealla taajuudella
1.5 A @ 10 kHz
Osan tila
Aktiivinen
Johdinten väli
0,295" (7,50mm)
Kapasitanssi
Koko/mitat
0,630" halk. (16,00mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
1,063" (27,00mm)
Jännite – nimellinen
100 V
Asennustyyppi
Käyttöikä lämpötilassa
2000 tuntia @ 85°C
Pakkaus / kotelo
Säteittäinen, Purkki
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C