PCM1H181MCL1GS
DigiKeyn tuotenumero
PCM1H181MCL1GTR-ND - Rullattu teippi (TR)
493-PCM1H181MCL1GSCT-ND - Cut Tape (CT)
493-PCM1H181MCL1GSDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PCM1H181MCL1GS
Kuvaus
CAP ALUM POLY 180UF 20% 50V SMD
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
180 µF 50 V Alumiini-polymeerikondensaattorit Säteittäinen, Purkki - SMD 19mOhm 8000 tuntia @ 125°C
Toimintalämpötila
-55°C – 125°C
Valmistaja
Nichicon
Luokitukset
AEC-Q200
Sarja
Sovellukset
Autoteollisuus
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Rippelivirta matalalla taajuudella
160 mA @ 120 Hz
Osan tila
Aktiivinen
Rippelivirta korkealla taajuudella
3.2 A @ 100 kHz
Tyyppi
Polymeeri
Koko/mitat
0,394" halk. (10,00mm)
Kapasitanssi
180 µF
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,520" (13,20mm)
Toleranssi
±20%
Pintakiinnityksen liitäntäalueen koko
0,406" pit. x 0,406" lev. (10,30mm x 10,30mm)
Jännite – nimellinen
50 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
19mOhm
Pakkaus / kotelo
Säteittäinen, Purkki - SMD
Käyttöikä lämpötilassa
8000 tuntia @ 125°C