BZX585-B5V1-QX
DigiKeyn tuotenumero
1727-BZX585-B5V1-QXTR-ND - Rullattu teippi (TR)
1727-BZX585-B5V1-QXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-BZX585-B5V1-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BZX585-B5V1-QX
Kuvaus
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOD523
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Diodit - Zener 5.1 V 300 mW ±2% Kiinnitys pintaan SOD-523
Kategoria
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
2 µA @ 2 V
Valm.
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
1.1 V @ 100 mA
Toimintalämpötila
-65°C – 150°C (TJ)
Osan tila
Valmistus lopetettu DigiKeyllä
Toleranssi
±2%
Teho - maksimi
300 mW
Pakkaus / kotelo
Impedanssi (maks.) (Zzt)
60 Ohms