TC1264-1.8VDBTR
DigiKeyn tuotenumero
TC1264-1.8VDBTR-ND - Rullattu teippi (TR)
TC1264-1.8VDBCT-ND - Cut Tape (CT)
TC1264-1.8VDBDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TC1264-1.8VDBTR
Kuvaus
IC REG LIN 1.8V 800MA SOT-223-3
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 800mA SOT-223-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
TC1264-1.8VDBTR -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
130 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
64dB (1kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Tulojännite (maks.)
6V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Päätuotenumero
Jännitehäviö (maks.)
1,4V @ 800mA