PIC24F16KA101-I/SS
DigiKeyn tuotenumero
PIC24F16KA101-I/SS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC24F16KA101-I/SS
Kuvaus
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® XLP™ 24F Mikrokontrollerit IC 16 bittiä 32MHz 16Kt (5,5K x 24) FLASH 20-SSOP
EDA/CAD-mallit
PIC24F16KA101-I/SS -mallit
RAM-muistin koko
1,5K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 9x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
32MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Liitettävyys
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Valmistajan laitepakkaus
20-SSOP
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
20-SSOP (0,209", 5,30mm leveys)