PIC18F27Q84-I/SS
DigiKeyn tuotenumero
150-PIC18F27Q84-I/SS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC18F27Q84-I/SS
Kuvaus
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 18F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 64MHz 128Kt (64K x 16) FLASH 28-SSOP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
PIC18F27Q84-I/SS -mallit
Tuotteen ominaisuudet
Näytä samankaltaiset tuotteet
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
EEPROM:in koko
1K x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
8K x 8
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 24x12b; D/A 1x8b
Ydinprosessori
PIC
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ytimen koko
8 bittiä
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
64MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Liitettävyys
CANbus, I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Valmistajan laitepakkaus
28-SSOP
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, DMA, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
28-SSOP (0,209", 5,30mm leveys)