PIC18F27Q43-E/SP
DigiKeyn tuotenumero
150-PIC18F27Q43-E/SP-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC18F27Q43-E/SP
Kuvaus
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SPDIP
Valmistajan vakio toimitusaika
16 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® XLP™ 18F, Functional Safety (FuSa) Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 64MHz 128Kt (128K x 8) FLASH 28-SPDIP
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
EEPROM:in koko
1K x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
8K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 24x12b; D/A 1x8b
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TA)
Nopeus
64MHz
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Liitettävyys
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Valmistajan laitepakkaus
28-SPDIP
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, LVD, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
28-DIP (0,300", 7,62mm)