PIC18F252T-I/SO
DigiKeyn tuotenumero
PIC18F252T-I/SOTR-ND - Rullattu teippi (TR)
PIC18F252T-I/SOCT-ND - Cut Tape (CT)
PIC18F252T-I/SODKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC18F252T-I/SO
Kuvaus
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 18F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 40MHz 32Kt (16K x 16) FLASH 28-SOIC
EDA/CAD-mallit
PIC18F252T-I/SO -mallit
EEPROM:in koko
256 x 8
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM-muistin koko
1,5K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
4,2V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 5x10b
Oskillaattorin tyyppi
Ulkoinen
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
40MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Liitettävyys
I2C, SPI, UART/USART
Valmistajan laitepakkaus
28-SOIC
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, LVD, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
28-SOIC (0,295", 7,50mm leveys)