PIC18F16Q40T-E/REB
DigiKeyn tuotenumero
150-PIC18F16Q40T-E/REBTR-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC18F16Q40T-E/REB
Kuvaus
64KB FLASH, 4KB RAM, 512 EEPROM,
Valmistajan vakio toimitusaika
7 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 18F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 64MHz 64Kt (64K x 8) FLASH 20-VQFN (3x3)
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
EEPROM:in koko
512 x 8
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
RAM-muistin koko
4K x 8
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
Ydinprosessori
PIC
Datamuuntimet
A/D 17x12b SAR;D/A 2x8b
Ytimen koko
8 bittiä
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Nopeus
64MHz
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TA)