PIC18F15Q40-I/SO
DigiKeyn tuotenumero
150-PIC18F15Q40-I/SO-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC18F15Q40-I/SO
Kuvaus
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 20SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 18F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 64MHz 32Kt (32K x 8) FLASH 20-SOIC
EEPROM:in koko
512 x 8
RAM-muistin koko
2K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 17x12b; D/A 2x8b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
64MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Liitettävyys
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Valmistajan laitepakkaus
20-SOIC
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
20-SOIC (0,295", 7,50mm leveys)