PIC18F06Q41-I/ST
DigiKeyn tuotenumero
150-PIC18F06Q41-I/ST-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC18F06Q41-I/ST
Kuvaus
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 14TSSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 18F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 64MHz 64Kt (64K x 8) FLASH 14-TSSOP
EDA/CAD-mallit
PIC18F06Q41-I/ST -mallit
EEPROM:in koko
512 x 8
RAM-muistin koko
4K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 11x12b; D/A 2x8b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
64MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Liitettävyys
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Valmistajan laitepakkaus
14-TSSOP
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
14-TSSOP (0,173", 4,40mm leveys)