PIC16F883T-I/SS | |
|---|---|
Valmistaja | |
Valmistajan tuotenumero | PIC16F883T-I/SS |
Kuvaus | IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SSOP |
Valmistajan vakio toimitusaika | 4 viikkoa |
Asiakkaan referenssi | |
Tarkka kuvaus | PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 7Kt (4K x 14) FLASH 28-SSOP |
Tekniset tiedot | Tekniset tiedot |
EDA/CAD-mallit | PIC16F883T-I/SS -mallit |
Sarja | EEPROM:in koko 256 x 8 |
Pakkaustapa Rullattu teippi (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | RAM-muistin koko 256 x 8 |
Osan tila Aktiivinen | Jännite - syöttö (Vcc/Vdd) 2V – 5,5V |
DigiKey voi ohjelmoida Vahvistettu | Datamuuntimet A/D 11x10b |
Ydinprosessori PIC | Oskillaattorin tyyppi Sisäinen |
Ytimen koko 8 bittiä | Toimintalämpötila -40°C – 85°C (TA) |
Nopeus 20MHz | Asennustyyppi Kiinnitys pintaan |
Liitettävyys I2C, SPI, UART/USART | Valmistajan laitepakkaus 28-SSOP |
Oheislaitteet Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT | Pakkaus / kotelo 28-SSOP (0,209", 5,30mm leveys) |