PIC16F883-I/ML
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F883-I/ML-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F883-I/ML
Kuvaus
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 7Kt (4K x 14) FLASH 28-QFN (6x6)
EDA/CAD-mallit
PIC16F883-I/ML -mallit
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 11x10b
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz