PIC16F883-E/SO
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F883-E/SO-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F883-E/SO
Kuvaus
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 7Kt (4K x 14) FLASH 28-SOIC
EDA/CAD-mallit
PIC16F883-E/SO -mallit
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 11x10b
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TA)
Nopeus
20MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Valmistajan laitepakkaus
28-SOIC
Pakkaus / kotelo
28-SOIC (0,295", 7,50mm leveys)