PIC16F882-I/SS
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F882-I/SS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F882-I/SS
Kuvaus
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 3,5Kt (2K x 14) FLASH 28-SSOP
EDA/CAD-mallit
PIC16F882-I/SS -mallit
EEPROM:in koko
128 x 8
RAM-muistin koko
128 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 11x10b
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Valmistajan laitepakkaus
28-SSOP
Pakkaus / kotelo
28-SSOP (0,209", 5,30mm leveys)