PIC16F876AT-I/SS
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F876AT-I/SSTR-ND - Rullattu teippi (TR)
PIC16F876AT-I/SSCT-ND - Cut Tape (CT)
PIC16F876AT-I/SSDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F876AT-I/SS
Kuvaus
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 14Kt (8K x 14) FLASH 28-SSOP
EDA/CAD-mallit
PIC16F876AT-I/SS -mallit
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM-muistin koko
368 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
4V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 5x10b
Oskillaattorin tyyppi
Ulkoinen
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Valmistajan laitepakkaus
28-SSOP
Pakkaus / kotelo
28-SSOP (0,209", 5,30mm leveys)