PIC16F84A-20/P
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F84A-20/P-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F84A-20/P
Kuvaus
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18DIP
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 1.75Kt (1K x 14) FLASH 18-PDIP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
PIC16F84A-20/P -mallit
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
EEPROM:in koko
64 x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
68 x 8
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
4V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Oskillaattorin tyyppi
Ulkoinen
Ydinprosessori
PIC
Toimintalämpötila
0°C – 70°C (TA)
Ytimen koko
8 bittiä
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Nopeus
20MHz
Valmistajan laitepakkaus
18-PDIP
Oheislaitteet
POR, WDT
Pakkaus / kotelo
18-DIP (0,300", 7,62mm)