PIC16F819-I/SS
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F819-I/SS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F819-I/SS
Kuvaus
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 3,5Kt (2K x 14) FLASH 20-SSOP
EDA/CAD-mallit
PIC16F819-I/SS -mallit
Tuotteen ominaisuudet
Näytä samankaltaiset tuotteet
Sarja
EEPROM:in koko
256 x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
256 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
4V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 5x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Liitettävyys
I2C, SPI
Valmistajan laitepakkaus
20-SSOP
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
20-SSOP (0,209", 5,30mm leveys)