PIC16F648A-I/SS
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F648A-I/SS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F648A-I/SS
Kuvaus
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 7Kt (4K x 14) FLASH 20-SSOP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
PIC16F648A-I/SS -mallit
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
EEPROM:in koko
256 x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
256 x 8
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
3V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ydinprosessori
PIC
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Ytimen koko
8 bittiä
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
20MHz
Valmistajan laitepakkaus
20-SSOP
Liitettävyys
UART/USART
Pakkaus / kotelo
20-SSOP (0,209", 5,30mm leveys)