PIC16F628A-I/SS
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F628A-I/SS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F628A-I/SS
Kuvaus
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
7 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 3,5Kt (2K x 14) FLASH 20-SSOP
EDA/CAD-mallit
PIC16F628A-I/SS -mallit
Sarja
EEPROM:in koko
128 x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
224 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
3V – 5,5V
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
20MHz
Valmistajan laitepakkaus
20-SSOP
Liitettävyys
UART/USART
Pakkaus / kotelo
20-SSOP (0,209", 5,30mm leveys)