PIC16F18855-I/SP
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F18855-I/SP-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F18855-I/SP
Kuvaus
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SPDIP
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa) Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 32MHz 14Kt (8K x 14) FLASH 28-SPDIP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
PIC16F18855-I/SP -mallit
Tuotteen ominaisuudet
Näytä samankaltaiset tuotteet
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
1K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,3V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 24x10b; D/A 1x5b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
32MHz
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Liitettävyys
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Valmistajan laitepakkaus
28-SPDIP
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
28-DIP (0,300", 7,62mm)