PIC16F18076-I/PT
DigiKeyn tuotenumero
150-PIC16F18076-I/PT-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F18076-I/PT
Kuvaus
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 44TQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 32MHz 28Kt (28K x 8) FLASH 44-TQFP (10x10)
Kategoria
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Valm.
EEPROM:in koko
256 x 8
Sarja
RAM-muistin koko
2K x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
Osan tila
Aktiivinen
Datamuuntimet
A/D 35x10b SAR; D/A 1x8b
Ydinprosessori
PIC
Oskillaattorin tyyppi
Ulkoinen, Sisäinen
Ytimen koko
8 bittiä
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
32MHz