PIC16F1718-E/SS
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F1718-E/SS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F1718-E/SS
Kuvaus
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® XLP™ 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 32MHz 28Kt (16K x 14) FLASH 28-SSOP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
PIC16F1718-E/SS -mallit
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
RAM-muistin koko
2K x 8
Pakkaustapa
Putki
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,3V – 5,5V
Osan tila
Aktiivinen
Datamuuntimet
A/D 17x10b; D/A 1x5b, 1x8b
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ydinprosessori
PIC
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TA)
Ytimen koko
8 bittiä
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
32MHz
Valmistajan laitepakkaus
28-SSOP
Liitettävyys
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Pakkaus / kotelo
28-SSOP (0,209", 5,30mm leveys)