PIC16F1619-I/P
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F1619-I/P-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F1619-I/P
Kuvaus
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20DIP
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa) Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 32MHz 14Kt (8K x 14) FLASH 20-PDIP
EDA/CAD-mallit
PIC16F1619-I/P -mallit
RAM-muistin koko
1K x 8
Pakkaustapa
Putki
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,3V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 12x10b; D/A 1x8b
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Nopeus
32MHz
Valmistajan laitepakkaus
20-PDIP
Liitettävyys
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Pakkaus / kotelo
20-DIP (0,300", 7,62mm)