PIC16F1459-I/SO
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F1459-I/SO-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F1459-I/SO
Kuvaus
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® XLP™ 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 48MHz 14Kt (8K x 14) FLASH 20-SOIC
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
PIC16F1459-I/SO -mallit
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
RAM-muistin koko
1K x 8
Pakkaustapa
Putki
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,3V – 5,5V
Osan tila
Aktiivinen
Datamuuntimet
A/D 9x10b; D/A 1x5b
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ydinprosessori
PIC
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Ytimen koko
8 bittiä
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
48MHz
Valmistajan laitepakkaus
20-SOIC
Liitettävyys
I2C, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Pakkaus / kotelo
20-SOIC (0,295", 7,50mm leveys)