PIC12F1572-I/P
DigiKeyn tuotenumero
PIC12F1572-I/P-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC12F1572-I/P
Kuvaus
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DIP
Valmistajan vakio toimitusaika
8 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 12F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 32MHz 3,5Kt (2K x 14) FLASH 8-PDIP
EDA/CAD-mallit
PIC12F1572-I/P -mallit
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
RAM-muistin koko
256 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,3V – 5,5V
Osan tila
Aktiivinen
Datamuuntimet
A/D 4x10b; D/A 1x5b
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Nopeus
32MHz
Valmistajan laitepakkaus
8-PDIP
Liitettävyys
LINbus, UART/USART
Pakkaus / kotelo
8-DIP (0,300", 7,62mm)