PIC12F1572-E/SN
DigiKeyn tuotenumero
PIC12F1572-E/SN-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC12F1572-E/SN
Kuvaus
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 12F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 32MHz 3,5Kt (2K x 14) FLASH 8-SOIC
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
PIC12F1572-E/SN -mallit
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
RAM-muistin koko
256 x 8
Pakkaustapa
Putki
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,3V – 5,5V
Osan tila
Aktiivinen
Datamuuntimet
A/D 4x10b; D/A 1x5b
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ydinprosessori
PIC
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TA)
Ytimen koko
8 bittiä
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
32MHz
Valmistajan laitepakkaus
8-SOIC
Liitettävyys
LINbus, UART/USART
Pakkaus / kotelo
8-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)