MIC5524-1.2YMT-TZ
DigiKeyn tuotenumero
576-4435-2-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC5524-1.2YMT-TZ
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.2V 500MA 4-TDFN
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 500mA 4-TDFN (1x1)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MIC5524-1.2YMT-TZ -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
55 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
PSRR
80dB – 65dB (100Hz – 1kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
4-UDFN avoin juotoskohta
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,2V
Valmistajan laitepakkaus
4-TDFN (1x1)
Jännitehäviö (maks.)
0,5V @ 500mA