MIC5502-2.8YMT-TR | |
|---|---|
Valmistaja | |
Valmistajan tuotenumero | MIC5502-2.8YMT-TR |
Kuvaus | IC REG LINEAR 2.8V 300MA 4-TDFN |
Valmistajan vakio toimitusaika | 4 viikkoa |
Asiakkaan referenssi | |
Tarkka kuvaus | PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 300mA 4-TDFN (1x1) |
Tekniset tiedot | Tekniset tiedot |
EDA/CAD-mallit | MIC5502-2.8YMT-TR -mallit |
Kategoria | Virta - lepovirta (Iq) 55 µA |
Valm. | Virta - syöttö (maks.) 65 µA |
Pakkaustapa Rullattu teippi (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | PSRR 60dB (1kHz) |
Osan tila Aktiivinen | Ohjausominaisuudet Käyttöönotto |
Lähdön konfiguraatio | Suojausominaisuudet Ylivirta, Ylikuumeneminen |
Lähdön tyyppi | Toimintalämpötila -40°C – 125°C |
Regulaattorien lukumäärä 1 | Asennustyyppi Kiinnitys pintaan |
Tulojännite (maks.) 5,5V | Pakkaus / kotelo 4-UDFN avoin juotoskohta |
Jännite - lähtö (min./kiinteä) 2,8V | Valmistajan laitepakkaus 4-TDFN (1x1) |
Jännitehäviö (maks.) 0,38V @ 300mA | Päätuotenumero |