MIC5501-1.8YMT-TZ on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
Microchip Technology
Varastossa: 4 820
Tekniset tiedot
Parametrisesti vastaava
Microchip Technology
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 300mA 4-TDFN (1x1)
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
MIC5501-1.8YMT-TZ
DigiKeyn tuotenumero
MIC5501-1.8YMT-TZ-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC5501-1.8YMT-TZ
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 4-TDFN
Valmistajan vakio toimitusaika
51 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
EDA/CAD-mallit
MIC5501-1.8YMT-TZ -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
55 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
65 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
PSRR
60dB (1kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
4-UDFN avoin juotoskohta
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Valmistajan laitepakkaus
4-TDFN (1x1)
Jännitehäviö (maks.)
0,38V @ 300mA