MIC5265-1.8YD5-TR
DigiKeyn tuotenumero
576-1439-2-ND - Rullattu teippi (TR)
576-1439-1-ND - Cut Tape (CT)
576-1439-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC5265-1.8YD5-TR
Kuvaus
IC REG LIN 1.8V 150MA TSOT-23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
7 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA TSOT-23-5
EDA/CAD-mallit
MIC5265-1.8YD5-TR -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
2 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
150 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
64dB – 62dB (1kHz – 100Hz)
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SOT-23-5, litteä, TSOT-23-5
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Valmistajan laitepakkaus
TSOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,5V @ 150mA