MIC5255-3.3YD5-TR
DigiKeyn tuotenumero
576-2825-2-ND - Rullattu teippi (TR)
576-2825-1-ND - Cut Tape (CT)
576-2825-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC5255-3.3YD5-TR
Kuvaus
IC REG LIN 3.3V 150MA TSOT-23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
7 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA TSOT-23-5
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MIC5255-3.3YD5-TR -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
150 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
60dB – 50dB (10Hz – 10kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
6V
Pakkaus / kotelo
SOT-23-5, litteä, TSOT-23-5
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
TSOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,25V @ 150mA