MIC5247-1.85YM5-TR
DigiKeyn tuotenumero
576-2793-2-ND - Rullattu teippi (TR)
576-2793-1-ND - Cut Tape (CT)
576-2793-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC5247-1.85YM5-TR
Kuvaus
IC REG LIN 1.85V 150MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
99 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
MIC5247-1.85YM5-TR -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
150 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
50dB (1kHz)
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
6V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,85V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,15V @ 150mA