MIC5239-3.3YS
DigiKeyn tuotenumero
576-1837-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC5239-3.3YS
Kuvaus
IC REG LIN 3.3V 500MA SOT-223-3
Valmistajan vakio toimitusaika
8 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 500mA SOT-223-3
EDA/CAD-mallit
MIC5239-3.3YS -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
45 µA
Pakkaustapa
Putki
Virta - syöttö (maks.)
15 mA
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Ylijännite, Napaisuudenvaihto
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
30V
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-3
Jännitehäviö (maks.)
0,35V @ 500mA (tyyp.)