MIC5231-2.75YM5-TR
DigiKeyn tuotenumero
576-2771-2-ND - Rullattu teippi (TR)
576-2771-1-ND - Cut Tape (CT)
576-2771-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC5231-2.75YM5-TR
Kuvaus
IC REG LINEAR 2.75V 10MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
7 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 10mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
MIC5231-2.75YM5-TR -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
4 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
50dB (100Hz)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Tulojännite (maks.)
12V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
2,75V
Päätuotenumero
Jännitehäviö (maks.)
0,3V @ 10mA