MIC5225-1.8YM5-TR
DigiKeyn tuotenumero
576-3017-2-ND - Rullattu teippi (TR)
576-3017-1-ND - Cut Tape (CT)
576-3017-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC5225-1.8YM5-TR
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
MIC5225-1.8YM5-TR -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
0,45V @ 150mA
Valm.
Lähtövirta
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Tulojännite (maks.)
16V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V