MIC5209-3.3YU
DigiKeyn tuotenumero
576-2369-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC5209-3.3YU
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO263-5
Valmistajan vakio toimitusaika
16 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 500mA TO-263-5
EDA/CAD-mallit
MIC5209-3.3YU -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
170 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
25 mA
Pakkaustapa
Putki
PSRR
75dB (120Hz)
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
16V
Pakkaus / kotelo
TO-263-6, D2PAK (5 jalkaa + juotoskohta), TO-263BA
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
TO-263-5
Jännitehäviö (maks.)
0,6V @ 500mA