MIC5209-3.3YS-TR
DigiKeyn tuotenumero
576-1274-2-ND - Rullattu teippi (TR)
576-1274-1-ND - Cut Tape (CT)
576-1274-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC5209-3.3YS-TR
Kuvaus
IC REG LIN 3.3V 500MA SOT-223-3
Valmistajan vakio toimitusaika
22 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 500mA SOT-223-3
EDA/CAD-mallit
MIC5209-3.3YS-TR -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
170 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Virta - syöttö (maks.)
25 mA
Osan tila
Aktiivinen
PSRR
75dB (120Hz)
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
16V
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-3
Jännitehäviö (maks.)
0,6V @ 500mA